ISOMAT YAYGINLAŞIYOR

Yıllardır dışa dönük, dinamik bir strateji izleyen ISOMAT Avrupa’nın Güneydoğusundaki pazarlara açılmaya devam ediyor.

DEVİR
Şirket Ocak 2015 tarihinde Bükreş’te 42.000 metrekarelik arazi üzerinde 5.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan, boya, polimer sıva ve harç üreticisi olan bir fabrikayı devralmıştır. Şirket bu yatırımla birlikte Romanya pazarının yanı sıra daha geniş olan Balkanlar pazarında da yerini sağlamlaştırmayı amaçlamaktadır.

YENİ BAĞLI KURULUŞLAR
Ayrıca, 2014 yılının sonunda ISOMAT’ın ticari faaliyetlerden sorumlu bağlı kuruluşu Slovenya’nın Maribor şehrinde faaliyete başlamış, 2015 yılının başında ise Moskova’daki temsilcilik ofisi de ticari faaliyetlerden sorumlu bağlı kuruluşa dönüştürülmüştür. ISOMAT’ın hâlihazırda dört tanesi Rusya, Türkiye, Bulgaristan ve Slovenya’da bulunan dört ticari ve ikisi Sırbistan ve Romanya’da bulunan iki üretim kuruluşu olmak üzere altı bağlı kuruluşu vardır. Şirketin aynı zamanda İspanya’da bir ticari iştiraki mevcuttur.

İHRACAT FAALİYETLERİ
Aynı zamanda dünyada 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Detay vermek gerekirse, ISOMAT bağlı kuruluşlar ve bir iştiraki üzerinden faaliyet gösterdiği yedi ülke dışında, Almanya, Avusturya, İngiltere, Belçika, Fransa, İsveç, Malta, Kanada, Ukrayna, Bosna Hersek, Karadağ, Moldovya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Letonya, Gürcistan, Makedonya, Arnavutluk, Kıbrıs, Afganistan, İsrail, Ürdün, Lübnan, Filistin, BAE, Katar, Azerbaycan, Libya, Cezayir, Liberya, Ekvator Ginesi, Nijerya, Tayland ve Guatemala’ya uluslararası satışlar yapmaktadır.

DİĞER YATIRIMLAR
Aynı zamanda Yunanistan’daki yatırımla yapacaktır. Zaten başarıyı yakalamış olan poliüretan ürünlere yönelik yatırım hattının genişletilmesine dair çalışmalar devam etmektedir ve diğer üretim ürünlerinin de kapasitesi arttırılmakta ve modernize edilmektedir.

ISOMAT yakın zamanda Ag. Athanasios, Selanik’te bulunan merkezi yönetim ofislerinin de genişletilmesi için inşaat izni almıştır.