ISOMAT’ta, yeniliğe olan tutkumuzla yeni ürünler geliştirmeye kendimizi adadık. Bu nedenle, şirketimiz pazarın değişen ihtiyaçlarını ve inşaat sektöründeki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek, her yıl 10-20 yeni ürün geliştiren alanında uzman bilim insanı kadrosunun çalıştığı 5 farklı kimya laboratuarından oluşan tam örgütlenmiş bir Ar&Ge departmanına sahiptir. Aynı zamanda, Ar&Ge departmanı pazarın ihtiyaçları veya talepleri doğrultusunda mevcut ürün portföyünü iyileştirir.

Yeni ürünler yaratmak, şirketin gerek Yunanistan’da gerekse özellikle talepkar dış pazarlardaki sürekli gelişim stratejisi için olmazsa olmaz bir süreçtir.

Geçen yıllarda, bilhassa yenileştirme ve onarım çalışmalarına yönelik bir ürün yelpazesi geliştirmeye odaklandık. Bu bağlamda, onarım ürünleri kategorimizi büyük ölçüde zenginleştirdik ve birçok yeni dekorasyon veya yenileştirme ürün grubu geliştirdik. Geliştirmiş olduğumuz en önemli ürün grubu ISOMAT’ın rekabetin bilhassa yüksek olduğu endüstriyel boyalar pazarına başarılı bir şekilde girmesinin yolunu açan ISOMAT COLOR SYSTEM iç ve dış cephe boyaları‘dır. Boya yelpazemiz, üstün kalitesi ile ünlü ISOMAT ahşap koruma ürünleri grubu gibi yeni ve daha fazla sayıda özel amaçlı ürün ile her yıl iyileştirilmektedir.

Yer ve duvarlarda kullanılmak üzere tasarlanan ve kaliteleri ve sağladığı son derece çekici nihai sonuçlar sayesinde birçok pazara ciddi bir giriş yapmış olan mikro çimento ürünleri ve dekoratif kaplama sistemleri grubu tamamen iç ve dış mekanları yenileştirme ve estetik bir şekilde yeniden şekillendirme sürecine uygun bir ürün grubudur.

AB programları ile desteklenen ve teşvik edilen bina enerji iyileştirme işleri ile bağlantılı olarak, cephelerinin çehre değiştirmesine katkı sağlarken, binaların yenilenmesi için de mükemmel bir çözüm teşkil eden, her ikisi de ETAG 004, EAD 040083-00-0404 onaylı entegre dış cephe ısı yalıtımı ürünleri sistemleri grubu ISOMAT THERMOSYSTEM ve KELYFOS‘u geliştirdik.

Ayrıca, 2012 yılında, ISOMAT eksiksiz, dikey entegre bir poliüretan bazlı ürünler üretim tesisi yaratmak için ciddi yatırım yaparak, şirketin portföyünü, su yalıtımı malzemeleri, yer döşemeleri, mastikler, astar boyalar ve yapıştırıcılar içeren yenilikçi ISOMAT POLYURETHANE SYSTEMS ile zenginleştirmiştir. ISOMAT, halihazırda dünya inşaat malzemeleri sektöründe bu teknolojiye sahip az sayıdaki şirketten biridir ki bu da şirkete ihracat satışlarını daha fazla geliştirmek ve yeni pazarlara giriş için bir rekabet avantajı sağlamaktadır.