Kurumsal stratejimizi en iyi tanımlayan sözcük, dışa dönüklüktür. Uluslararası arenadaki varlığımızı üretim veya ticaret odaklı bağlı kuruluşlar tesis etmek suretiyle veya yerel dağıtımcılarla olan ticari ilişkilerimiz yoluyla güçlendiriyoruz.

ISOMAT’ın Romanya ve Sırbistan’da kendi endüstriyel tesisleri bulunan 2 üretici bağlı kuruluşu, Almanya, Rusya, Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’da 7 bağlı şirketi ve dünyada 60’den fazla ülkede ihracat satışları ile Güneydoğu Avrupa’daki en önemli inşaat malzemeleri sanayilerinden biri durumundadır.

Uzman ihracat satış temsilcilerimiz, ürünlerimizin özellikleri ve doğru kullanım şekli ile ilgili yöntem bilgisi, teknik seminerler aracılığıyla eğitim ve satışları kolaylaştırmaya yönelik çok çeşitli tanıtım malzemeleri sunarak uluslararası müşterilerimize destek sağlamaktadır.

Üretici bağlı kuruluşlarımız:

ISOMAT ROMANIA S.R.L.

Şirket, 2000 yılında Bükreş’te ISOMAT ürünlerinin sadece Romanya pazarında konumlandırılması ve satışı için kurulmuştur. Beton ve harç katkı maddeleri üretmeye başlayan bağlı kuruluş 2013 yılı sonlarına doğru bir üretim şirketine dönüşmüş olup ana firmanın bir yerel fabrikayı iktisap etmesi ve yenileştirmesinin ardından 2015 yılında, boya ve polimer sıva üretimine başlamıştır.

ISOMAT D.O.O.

Şirket, 2005 yılında Belgrat’ta kurulmuş ve ISOMAT ürünlerinin sadece Sırbistan pazarında konumlandırılması ve satışına odaklı çalışmıştır. ISOMAT’ın Belgrat’ta kendi fabrikasını açtığı 2011 yılı başından beri üretim şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

Ticaret iştiraklerimiz:

ISOMAT Deutschland GmbH
ISOMAT Ocak 2018’de TRIANGELSpezialbaustoffe GmbH iktisap etmiştir. Karlsruhe yakınında Forst’da bulunan şirket ocak 2010’da faaliyetlerine ISOMATürünlerinin Almanya’daki ithalatçısı ve dağıtımcısı olarak başlamıştır.

ΟΟΟ ISOMAT
Şirket, 2015 yılında Moskova’da kurulmuş ve ISOMAT ürünlerinin Rusya’daki tek temsilcisi ve dağıtımcısıdır.

ISOMAT INTERNATIONAL E.O.O.D.
Şirket 2004 yılında Sofya’da açılmıştır. ISOMAT ürünlerinin Bulgaristan’daki tek temsilcisi/dağıtımcısıdır.

İSOMAT YAPI KİMYASALLARI VE TİC.LTD.ŞTİ.
Şirket, 2013 yılında İstanbul’da kurulmuş olup ISOMAT ürünlerinin Türkiye pazarındaki tek temsilcisi ve dağıtımcısıdır.

ISOMAT CEE D.O.O.
Şirket, 2014 yılında Maribor şehrinde kurulmuştur ve ISOMAT ürünlerinin Slovenya pazarındaki tek temsilcisi ve dağıtımcısıdır.

Diğer İhracatlar

ISOMAT’ın bağlı kuruluşları aracılığıyla faaliyet gösterdiği ülkeler dışında, şirket uluslararası ölçekte de 60’den fazla ülkede satışlar kaydetmektedir. Halihazırda, ISOMAT ürünlerinin ihraç edildiği ülkelerden bazıları: İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, İrlanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Malta, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Karadağ, Moldova, Slovenya, Hırvatistan, Gürcistan, Kosova, Makedonya Cumhuriyeti, Arnavutluk, Kıbrıs, ABD, Kanada, Brezilya, Şili, Küba, Uruguay, Paraguay, Hindistan, Afganistan, Pakistan, İsrail, Ürdün, Lübnan, Filistin, İran, BAE, Katar, Azerbaycan, Libya, Cezayir, Liberya, Nijerya, Fas, Tunus, Tayland ve Malezya.